Kod do przyszłości - wycieczka

Kod do przyszłości to projekt nauki kodowania dla klas 1-3 w Polsce realizowany przez Fundację Rozwoju Edukacji Elektronicznej.

Uczniowie właśnie tych klas w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018 realizowali tematykę zawartą w programie.

Z klocków lego budowali różne postaci po czym je programowali tzn. sprawiali, że wykonywały one różne czynności. Samoloty latały, piłkarze kopali piłki, a bramkarze je bronili. Wiele by można pisać o tym co robiliśmy na zajęciach, ale najlepiej porozmawiać o tym z dziećmi i obejrzeć zdjęcia, które na pewno więcej opowiedzą o wspólnej zabawie podczas lekcji, oraz spotkania- wycieczki z przedstawicielkami fundacji. Na tymże spotkaniu uczniowie mieli okazję zapoznać się z nową odsłoną klocków Lego WeDo 2 oraz robotami.