,,Wychowanie przez czytanie"

W listopadzie zakończyliśmy realizację projektu Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom pt. ,,Wychowanie przez czytanie".
Na pierwszym spotkaniu uczniowie klasy VII, zapoznali się z celami projektu, obejrzeli prezentację multimedialną oraz wspólnie wybrali wartości, które chcą poznać. Wybór padł na "wolność ", " piękno " i " przyjaźń ". Uczniowie byli bardzo zaangażowani i przejęci, chętnie czytali opowiadania, wymieniali się książkami, a lektura sprawiała im przyjemność. Podczas zajęć powstały plakaty obrazujące wartości oraz inne prace plastyczne, które zdobią salę lekcyjną.
Realizacja programu w klasie VII dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych przeżyć, wyposażyła w wiedzę oraz przygotowała do lepszego zrozumienia, jak być dobrym i wartościowym człowiekiem.