Cicha noc, święta noc

Ostatni dzień w szkole przed świętami Bożego Narodzenia to najczęściej czas spotkań wigilijnych całej społeczności szkolnej. Nie inaczej było też u nas. Już od rana w szkole roznosił się zapach ryby, barszczu czy innych tradycyjnych potraw wigilijnych. Nakryty białym obrusem stół, a na nim opłatek, budził zainteresowanie najmłodszych.

W takim dniu, jak ten, nie może też zabraknąć przedstawienia o Narodzeniu Jezusa, nazywanego w polskiej tradycji jasełkami. Tym razem były to występy przygotowane przez uczniów klas I-III i dwoje uczniów z klasy V, którzy pomagali swoim młodszym kolegom, śpiewając nastrojowe polskie kolędy. Aniołowie zwiastujący pasterzom dobrą nowinę, zły król Herod, Mędrcy ze Wschodu, ale przede wszystkim święty Józef i wjeżdżająca na żywym osiołku Maryja wprowadzili nas w przepiękną i niepowtarzalną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Po pobłogosławieniu opłatka przez naszego księdza proboszcza składaliśmy sobie życzenia błogosławionych świąt i wszelkiego dobra w nadchodzącym szybkimi krokami nowym roku 2019.

im. M. Konopnickiej

w Brzózem