KWIECIEŃ

Kwiecień, choć zimny i mokry, w Brzózem okazał się czasem gorących dopingów, radosnych rywalizacji i wielkich sukcesów.

25 kwietnia w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego Master of English Grammar II uczestniczyli nasi uczniowie Natalia Hrycaj z kl. VI i Szymon Wieczorek z kl. IV, Szymon zajął II miejsce.

Na Mistrzostwach Polski TAEKWON-DO w Strzegomiu uczennice, siostry Naumiuk odniosły wielki sukces. Kornelia zajęła I miejsce w konkurencji Układy, a Roksana zdobyła II miejsce w konkurencji Techniki Specjalne. Dziewczynki otrzymały także powołanie do reprezentacji Polski na OPEN WORD TAEKWON-DO CHAMPIONSHIPS 2017.

28 kwietnia drużyna z kl. IV w składzie: Amelia Książek, Roksana Naumiuk, Andrzej Ostrowski, Jan Pyrzanowski i Tomasz Radłowski reprezentowała naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Polonistycznym Prawdy i wskazania życiowe zawarte w baśniach i legendach. Nasi uczniowie zdobyli I miejsce.

Również w kwietniu cieszyliśmy się zwycięstwem Andżeliki Mirosz z kl. V, która zajęła II miejsce w X Powiatowym Konkursie Historycznym Polskie drogi do niepodległości – od insurekcji kościuszkowskiej do powstania styczniowego w kategorii plastycznej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Mińsku Mazowieckim.

W Szkolnym Konkursie Wielkanocnym też nie zabrakło laureatów. Miejsca I: Karol i Dominika Woźnica /kl. VI, III/, Klaudia Nalazek /kl. V/, Oliwia Lipińska /kl. IV/, Łukasz Laskowski /kl. IV/, Tomasz Radłowski /kl. IV/, Szymon i Filip Wieczorek /kl. IV, OB./, Dawid Jaworski /kl. III/, Eliza Grabarczyk /kl. OB/, Kacper Komuda /kl. OA/. Miejsca II: Monika Leszczyńska /kl. V/, Kacper Gniado /kl. V/, Agata Dobosz /kl. IV/, Paweł i Jagoda Mlazga /kl. IV, OA/, Agata Zielińska /kl. III/, Maja Piechowicz /kl. III/, Zofia Piekut /kl. III/, Oliwia i Maja Lipińskie /kl. III, OA/, Radosław Rek /kl. I/, Karolina Sadoch /kl. I/, Julia Roguska /kl. OB/, Mikołaj Wawrzyniak /kl. OB./, Jakub Bińkowski /kl. OA/, Stanisław Kowalczyk /kl. OA/. Miejsca III: Maria, Jan, Karolina, Anna i Piotr Pyrzanowscy /kl. VI, IV, II, OA/, Natalia i Martyna Kwiatek /kl. VI, V/, Julia Mielcarz /kl. VI/, Adam Felczyk /kl. V/, Gabriela, Mateusz i Stanisław Soliwoda / kl. III, II/, Dominika i Antoni Siwak /kl. III, II/, Franciszek Pyrzanowski /kl. II/, Eryk i Izabela Kulma /kl. II, OB/, Michał Gołębiewski /kl. OB/, Nikola Grzęda /kl. OB/, Amelia Czyż /kl. OB/.

12 kwietnia uczciliśmy największe święta chrześcijańskiego przepowiadania – Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Dzięki uczniom kl. VI przeżyliśmy krótką refleksję, dzięki której poczuliśmy się zaproszeni do walki z udawaniem i do życia w prawdzie, do odrzucania błędów, a szczególnie tych, na które nie zwracamy uwagi lub ich zupełnie nie dostrzegamy. Spotkanie, tak naprawdę, pełne nadziei, śpiewu i radości zakończyliśmy Tańcem Wielkanocnym – tańcem wiary i uwielbienia dla Jezusa zmartwychwstałego.

21 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi obejrzeliśmy przedstawienie, które zapewniło uczniom dużą dawkę humoru, masę śmiechu a przy tym edukacyjną i profilaktyczną treść, głównie o ekologicznym przesłaniu.

28 kwietnia uczciliśmy Święto Polskiej Flagi inscenizacją słowno – muzyczną przygotowaną przez p. Małgorzatę Kowalską – Płatek i uczniów kl. V.

Czym zakończyć? Tylko jednym: CIESZYMY SIĘ I GRATULUJEMY NASZYM UCZNIOM!!!