Wycieczka zerówek do Mińska Mazowieckiego

19 czerwca dzieci z Oddziału Przedszkolnego 0a i 0b wyjechały do kina Muza w Mińsku Mazowieckim na film „Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski”, do Miejskiej Biblioteki Publicznej na podsumowanie akcji promującej czytanie- „Biblio- Plecaczek” oraz na plac zabaw.

Pierwszym punktem wycieczki była biblioteka. Tam przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, poznały historię pierwszej książki, przypomniały sobie jej budowę oraz same odpowiadały na pytania dotyczące dbania o nią. Nasi uczniowie sami przeczytali jedną z książek, za co dostali nagrodę! Akcja, w której braliśmy udział nosi nazwę „Biblio-Plecaczek” i jej głównym celem było zachęcenie dzieci i rodziców do czytania książek. Każde dziecko otrzymało do domu plecaczek, a w nim 5 książek. Po przeczytaniu dzieci wymieniały się plecaczkami. Na koniec akcji grupa 5-latków narysowała ulubioną postać z książki, a grupa 6-latków wymyśliła dalsze losy bohaterki, tworząc książkę. Pani bibliotekarka opowiedziała nam o różnych akcjach prowadzonych przez bibliotekę i zachęcała do brania w nich udziału. Również podczas wakacji wiele będzie się działo w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Miński Mazowieckim Oddział dla Dzieci, ale o tym przekonajcie się sami!

Po niezwykle ciekawej lekcji wybraliśmy się do kina na upragniony seans. Następnie powoli spacerowaliśmy w stronę parku. Na placu zabaw dzieci bawiły się korzystając z pięknej pogody. Zmęczeni wróciliśmy autobusem do szkoły. To była już ostatnia wspólna wycieczka w tym roku szkolnym.

Monika Rudnicka