czerwiec

FESTYN RODZINNY W BRZÓZEM
„Na dobre i na złe jest rodzina,
na dobre i na złe niech się trzyma”

8. czerwca w piękny słoneczny dzień do naszej szkoły przybyli licznie goście:  uczniowie i absolwenci z rodzinami oraz liczni mieszkańcy wiosek z naszego obwodu szkolnego, aby wspólnie bawić się na Święcie Rodziny. Swoją obecnością zaszczycił nas także Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki pan Janusz Antoni Piechoski. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie z bogatej oferty przygotowanej przez organizatorów uroczystości. Wielki aplauz wywołała inscenizacja dzieci z oddziału przedszkolnego pt. „Rodzina na dobre i na złe”. Młodzi artyści uświadomili widzom, do czego służy „dobrze oswojona mama” i „dobrze oswojony tata” oraz, że najważniejsza w rodzinie jest miłość na dobre i na złe.  Mali mistrzowie zaprezentowali także taniec do piosenki „Waka waka”, który został nagrodzony wielkimi brawami. Nie mniejszy aplauz otrzymali również starsi uczniowie, którzy wystąpili
w inscenizacji pt. „Krzywa bajka” oraz tańcu do piosenki „On the floor”. Największe jednak brawa otrzymali rodzice, którzy, podobnie jak w roku ubiegłym, przygotowali dla swoich dzieci spektakl pt. „Bajkowy kogel mogel”, prezentując nie tylko wspaniałe  umiejętności aktorskie, ale także fantazyjne kostiumy i własnoręcznie wykonaną scenografię.

Uczestnicy festynu świetnie bawili się śpiewając znaną  piosenkę „Hej , Mazowsze”. Potem przyszedł czas na ćwiczenia dla ciała. Zachwyt widzów wywołał pokaz Zumby – aerobiku połączonego z tańcem, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Obecni na festynie mogli uczestniczyć w wielu różnych konkursach sportowo – rekreacyjnym. Uwagę widzów przyciągnęło przeciąganie liny, w której wystąpiły kobiety kontra mężczyźni. Po zaciętym boju zwycięską drużyną okazała się drużyna … kobiet.

Dla najmłodszych był przygotowany Kącik Zabaw z klockami, kredkami, puzzlami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sprzedaż rękodzieła uczniów oraz loteria fantowa przygotowane przez Samorząd Uczniowski.

Zainteresowani mogli skorzystać z porad firm kosmetycznych, a także dokonać zakupu wybranych artykułów. Panie pielęgniarki oferowały porady medycznych oraz dokonywały pomiaru ciśnienia i poziomu cukru. Wielkim zainteresowaniem dzieci
i młodzieży cieszyło się spotkanie z policjantami oraz strażakami z możliwością dokładnego obejrzenia pojazdów i wcielenia się , choćby na chwilę, w pracownika służb specjalnych. Chętni mogli poskakać na  euro bungie lub dmuchanym zamku.

Równe bogata była oferta gastronomiczna. Swoje talenty wykorzystały mamy oferując własnoręcznie przygotowane smakołyki: domowy smalec, grillowane specjały, pieczone ziemniaki. Działał także Kącik kawowy także oferujący pyszne ciasta.

Festyn Rodzinny w naszej szkole był bardzo udanym świętem całej naszej społeczności lokalnej.