Festyn Rodzinny w Brzózem

7. czerwca w piękny słoneczny dzień nasza szkoła otworzyła swoje podwoje nie tylko dla uczniów i ich rodziców, nie tylko dla nauczycieli czy pracowników szkoły, ale także
dla wszystkich, kto chciał miło spędzić czas na wspólnej zabawie podczas kolejnego Festynu Rodzinnego. Swoją obecnością zaszczycił nas także Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki pan Janusz Antoni Piechoski, przewodnicząca Rady Gminy Mińsk Mazowiecki pani Jolanta Bąk oraz radni i sołtysi wiosek z rejonu naszej szkoły.

Każdy, czy duży czy mały, mógł znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych był przygotowany Kącik Zabaw, w którym, oprócz klocków, puzzli czy kredek, było także malowanie twarzy i tworzenie zwierzątek z balonów. Wielką popularnością wśród nieco starszych cieszył się Dmuchany Zamek i jazda na kucykach. Starsi i odważniejsi mogli sprawdzić się na quadach i Euro Bungie.

Część artystyczną rozpoczęło przedstawienie „Smerfy” w wykonaniu uczniów klasy II i ich rodziców. Rodzice nie tylko włączyli się w grę aktorską, ale wykonali również kostiumy oraz przepiękną scenografię ze wspaniałym domem Papy Smerfa. Cała grupa otrzymały gromkie brawa, ale największy aplauz zyskał wychowawca klasy II pan Darek Przyborowski, który wcielił się w postać Papy Smerfa.

Na scenie pojawiły się następnie dzieci z oddziału przedszkolnego. Przygotowane przez panią Katarzynę Beredę zaprezentowały przedstawienie „Święto rodziny”, którego motywem przewodnim była piosenka „Mamo moja”, słowa której napisała pani Kasia
do melodii znanej piosenki „Żono moja”. Maluchy otrzymały zasłużone brawa. Następnie wystąpiły dzieci z klasy III i IV, które, przygotowane przez panie Elżbietę Malinowską
i Renatę Miziarską – Grzyb, zaprezentowały przedstawienie „Wróżki”. Widzowie na pewno zapamiętali morał płynący z tej baśni: „
Kto innym daje wiele, ma radość i wesele”.

Wiele oklasków otrzymały dzieci przygotowane przez panią Renatę Sokół śpiewające piosenkę „Hokey Cokey” oraz grupa przedszkolaków w brawurowym wykonaniu Zumby. Zumbę tańczyła też nieco starsza grupa, do której przyłączyli się amatorzy tańca spośród widzów. Miłośnicy sztuki walki podziwiali pokaz Taekwon - do. Swoimi umiejętnościami pochwalili się nasi absolwenci – członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Brzóze, którzy pokazali musztrę. Ich starsi koledzy – druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckich prezentowali umiejętności bojowe. Nie brakowało chętnych, którzy chcieli zwiedzić wóz strażacki i poczuć się prawdziwym strażakiem. Wielką popularnością cieszył się także pokaz policyjnego sprzętu, który przygotowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji.

Wszyscy chętni mogli sprawdzić swoje możliwości w zabawach sprawnościowych przygotowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego pana Michała Deretkiewicza- przeciąganiu liny, jeździe na nartach czy podnoszeniu ciężarów. Najwięcej chętnych zgłosiło się do rzutu kaloszem sołtysa do celu… Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali słodkie nagrody.

Niezwykle bogatą ofertę gastronomiczną przygotowali rodzice naszych uczniów. Tradycyjnie działał Kącik Kawowy, proponujący zimne i gorące napoje oraz obfity wybór ciast. Równie atrakcyjny i urozmaicony był wybór dań z grilla, a po raz pierwszy pojawiły się w menu pyszne naleśniki szefa kuchni pana Piotra Soliwody

Całą imprezę profesjonalną konferansjerką opatrzył pan Dariusz Przyborowski. Kolejne bardzo udane święto całej naszej społeczności za nami.

Do zobaczenia za rok!

Elżbieta Malinowska