Trzymaj Formę 2016

Cele:

1. Promowanie idei zdrowego stylu życia
  2. Propagowanie wiedzy na temat zdrowego odżywiania się oraz roli warzyw

i owoców w codziennej diecie

1. Propagowanie różnych form aktywności fizycznej wśród dzieci
  2. Promocja kształtowania prozdrowotnych nawyków, zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety
  3. Integracja środowiska dziecięcego i społeczności lokalnej poprzez wspólną zabawę i rywalizację sportową

Obchody tygodnia zdrowia zakończone będą  Festynem Zdrowia, który odbędzie się 25 kwietnia 2016 roku. Biorą w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami

i  rodzicami.

1. Na zajęciach w czasie tygodnia zdrowia odbywają się pogadanki i lekcje o zdrowym stylu życia oraz dokonywaniu wyborów żywieniowych służących zdrowiu. Uczniowie prezentują efekty swojej pracy w salach lekcyjnych lub na korytarzu szkolnym (prace plastyczne np. talerz zdrowia lub karty pracy).
  2. Przygotowanie i zachęcenie uczniów do udziału w konkursach plastycznym  i literackim „Zdrowa żywność i aktywność” organizowanymi na terenie naszej szkoły.
  3. W czasie trwania tygodnia zdrowia uczniowie kształtują właściwe nawyki żywieniowe poprzez spożywanie warzyw, owoców.
  4. Poniedziałek: Zajęcia sportowo – rekreacyjne „Ruch to zdrowie”. Zajęcia prowadzi p. Michał Deretkiewicz nauczyciel wychowania fizycznego.
  5. Wtorek: Warsztaty kulinarne dla uczniów klas IV-VI prowadzi pani Anna Rudnik.
  6. Środa:  Fitness dla dzieci. Zajęcia prowadzi pani Katarzyna Bereda.
  7. Czwartek: Dzień Marchewki. Degustacja marchewkowych przekąsek. Konkurs na najciekawsze przebranie marchewki. Zajęcia dla Oddziału Przedszkolnego i klas I i II prowadzi pani Nina Kąkolewska.
  8. Piątek: Prelekcja pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim dotycząca właściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży. Wykład prowadzą  p. Lidia Padzik i  p. Ewa Kowalska Oddział Przedszkolny i klasy I-III.

Spotkanie z panią dietetyk klasy IV-VI.

9. Poniedziałek Festyn Zdrowia „Trzymaj formę” –finał

START 9:30 spotkanie na sali gimnastycznej

• Każda klasa lub jej przedstawiciel przygotowuje wiersz lub piosenkę o tematyce szeroko  rozumianego zdrowego stylu życia
  • Każda klasa w dniu finału przygotowuje zdrową przekąskę