Wychodząc z cienia

Minął już ponad miesiąc od katastrofy samolotu, na pokładzie, którego znajdowała się elita III Rzeczypospolitej. Pamięć o ofiarach jest nadal żywa, tak jak w poniedziałkowy poranek po tragedii, kiedy społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Brzózem  spotkała się na sali gimnastycznej, aby symboliczną minutą ciszy wyrazić swój głęboki ból.

W  cieniu żałoby narodowej życie szkolne toczy się dalej…

Naszych śpiewających artystów z oddziału przedszkolnego wystawiliśmy do prezentacji na III Gminnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej, który odbył się w Stojadłach. Dzieci, które przygotowywała pani Katarzyna Bereda zaprezentowały piosenkę „Pieski małe dwa”. Oklaski, które otrzymały świadczyły o tym, że ich występ bardzo się gminnej publiczności podobał.

Reprezentacja szkoły z Gminnego Przeglądu Teatrzyków Szkolnych w nagrodę od Pana Wójta wyjechała do mińskiego kina na film pt. „Jak wytresować smoka?”

Uczniowie klas I-III oraz IV-VI wysłuchali koncertów artystów z Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim.

W dniu 20 kwietnia nasza szkoła gościła uczestników III Gminnego Konkursu „Ruch drogowy bez tajemnic”. Oprócz gospodarzy do rywalizacji teoretyczno-praktycznej stanęły szkoły z Janowa, Stojadeł, Huty Mińskiej oraz Starej Niedziałki. Nad wzorowym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele Szkoły Podstawowej w Brzózem p.Małgorzata Kowalska-Płatek, p.Katarzyna Bereda oraz p.Włodzimierz Osica. Za dobrą organizację podziękował im Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki p.Sylwester Dąbrowski, który w tym dniu był gościem w naszej szkole. Nasi nauczyciele mieli podwójną radość, ponieważ ich młodzi podopieczni, w składzie Kuba Mudant kl.VI, Mariusz Sibilski kl.V, Mateusz Kowalski kl.IV, zajęli II miejsce. W konkursie lepsi okazali się tylko uczniowie z Janowa, a III miejsce przypadło Szkole Podstawowej ze Stojadeł. Swoją wiedzę o przepisach ruchu drogowego uczniowie naszej szkoły potwierdzili w rywalizacji powiatowej, gdzie wystąpili w tym samym składzie i mogli się cieszyć z trzeciego miejsca w powiecie. Serdecznie im gratulujemy!

W dniu 22 kwietnia w Szkole Podstawowej w Brzózem obchodziliśmy z rozmachem Dzień Ziemi. Doskonałą uroczystość przygotowała p.Bożena Książek i jej podopieczni uczniowie klasy VI. Inscenizacja na temat przyjaciela Ziemi zapadnie na długo w pamięci, a bogata prezentacja multimedialna pod kierunkiem p.Dariusza Przyborowskiego wskaże nam właściwe zachowania ekologiczne. Nie zabrakło również konkursu „zgaduj-zgadula”, a poprawne odpowiedzi uczniów nagradzane były słodkościami. Wiedza o Ziemi nie stanowiła żadnego problemu.

Polska, ziemia ojczysta – nasze wspólne dobro!

Opracował Tomasz Rokita