MAJ MARYJĄ I NASZĄ MAMĄ SŁYNIE

Maj w Szkole Podstawowej w Brzózem włożyliśmy w ramy Maryi i święta naszych mam.

Tradycyjnie uczniowie wszystkich klas gromadzili się przed kapliczką Matki Bożej na majówkach ku Jej czci.

Społeczność szkolna, pod kierunkiem pani Małgorzaty Kowalskiej – Płatek, uczciła kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas V – VI przygotowali przedstawienie, które poruszało aktualne problemy młodzieży szkolnej, czyli jak nauczyć się historii. Okazuje się, że metoda jest bardzo prosta i przyjemna: uczyć się przez zabawę. Mamy nadzieję, że wszyscy zapamiętają wymowę moralną inscenizacji i nauka nie będzie już problemem.

Dnia 5 maja uczniowie z klas 0 – III uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, gdzie zwiedzali Ogród Botaniczny i Oceanarium. Dzieci poznawały różne gatunki roślin. Zachwyt wzbudzały szczególnie te mało znane, jak kaktusy, palmy i rosiczka. W Oceanarium podziwiały wiele gatunków ryb, takich jak rekiny, płaszczki, skrzydlice i wiele innych.

Uczniowie z Klubu 4H wykonali pracę na Ogólnopolski Konkurs Klubów 4H Wsi spokojna, wsi wesoła p.t. Bezpieczna droga do domu. Życzymy powodzenia!

Duży sukces odnieśli nasi sportowcy. Dziewczęta i chłopcy z klasy IV awansowali do finału powiatu SZS w „Dwa ognie”. W reprezentacji dziewcząt grały: Natalia Sado, Natalia Lisiecka, Patrycja Ajdacka, Aleksandra Kaszewska, Gabriela Piekut, Wioletta Szuba, Klaudia Glinka, Aleksandra Rozbicka, Katarzyna Sadoch. W reprezentacji chłopców walczyli: Piotr Brzost, Cezary Górski, Cezary Jackiewicz, Damian Jurkowski, Karol Lisiecki, Piotr Rek, Mariusz Sibilski, Rafał Tkacz, Damian Zarzycki, Piotr Zawadzki. Finał odbędzie się 10 czerwca w Gimnazjum Nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Trzymamy kciuki!

26 maja najmłodsze dzieci w naszej szkole, pod kierunkiem pani Katarzyny Beredy, zorganizowały uroczysty Dzień Mamy. Podniosła atmosfera trwała już od kilku dni, kiedy to dzieci przygotowywały zaproszenia a także upominki, którym były przepiękne brokatowe kwiaty w wodzie oraz bukieciki róż wykonane z kolorowych bibułek.

Ostatnim etapem przygotowań było własnoręcznie wykonanie słodkiego poczęstunku.

Dzieci nie tylko składały życzenia swoim mamusiom, ale wykonały program artystyczny p.t. I ja też kocham Cię, mamusiu, z serduszka całego. Wiele było emocji i wzruszeń, którym towarzyszyły skrycie ocierane łzy.

Ewa Krasnodębska