Lp.
|
Wydarzenie
|
Odpowiedzialny
|
Termin
|
1.
|
Rocznica Katyńska – apel, zapalenie znicza
|
M.Kowalska - Płatek
|
Kwiecień
|
2.
|
Uroczysta akademia z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
|
J. Urbańska
|
kwiecień
|
3.
|
Zakładka na stronie internetowej szkoły – Obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości
|
D. Przyborowski
|
kwiecień
|
4.
|
Zasadzenie Dębu upamiętniającego rocznicę odzyskania niepodległości – konkurs na imię
|
N. Kąkolewska
|
kwiecień
|
5.
|
Udział w Gminnym konkursie plastycznym „Symbole Niepodległej”
|
R. Miziarska – Grzyb
|
kwiecień
|
6.
|
Udział w Gminnym przeglądzie teatrzyków o tematyce patriotycznej
|
M.Kowalska - Płatek
|
kwiecień
|
7.
|
Udział w Gminnym przeglądzie tańców ludowych dla przedszkolaków „Miś z laleczką”
|
M. Rudnicka
|
kwiecień
|
8.
|
Tydzień Patrona „Polska w twórczości M. Konopnickiej”
|
E. Malinowska, R. Miziarska – Grzyb, A. Rudnik
wychowawcy klas
|
maj
|
9.
|
Spotkania czytelnicze: - 0 – III wybrane legendy polskie
- IV – VIII fr. Trylogii
|
M.Kowalska – Płatek
|
maj
czerwiec
|
10.
|
Konkurs wiedzy „Kocham Cię, Polsko”
|
M. Lipińska
|
czerwiec
|
11.
|
„Niepodległa łączy pokolenia” – wieczornica patriotyczna dla mieszkańców z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości , wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych
Wspólne ognisko
|
E. Malinowska D. Przyborowski
Wychowawcy klas
Rada Rodziców
|
wrzesień/
październik
|
12.
|
Gazetka upamiętniająca agresję Niemiec i ZSRR na Polskę we wrześniu 1939r
|
D. Przyborowski
|
wrzesień
|
13.
|
Udział w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej „Tobie śpiewam, Ojczyzno”
|
W. Stryczyńska
|
październik
|
14.
|
Gazetki okolicznościowe w klasach i na korzytarzu szkolnym
|
Wychowawcy klas
|
październik
|
15
|
Organizacja Gminnego Konkursu Historycznego
|
M. Kowalska – Płatek R. Miziarska – Grzyb E. Malinowska
A.Rudnik N. Kąkolewska
|
październik
|
16
|
Biało – czerwony tydzień w naszej szkole
- Lekcje wychowawcze w klasach:
sylwetki wielkich Polaków, ważne wydarzenia z historii Polski
- nauka hymnu państwowego
- wykonywanie flag (0 – VIII
- laurka dla Niepodległej
- życzenia dla Polski
- spotkanie z p. A. Plichtą – Ocalić od zapomnienia
- Nasza Polska - wiersze, opowiadania, teatrzyki przybliżające historię naszego kraju – IV - VIII
- Nauka tańców ludowych (polonez, kujawiak, krakowiak, trojak, polka) w oddziałach przedszkolnych i I – III:
- podsumowanie tygodnia: prezentacje klas
- podsumowanie Gminnego konkursu historycznego, wręczenie nagród laureatom
|
R. Miziarska – Grzyb E. Malinowska
A.Rudnik N. Kąkolewska wychowawcy klas
|
listopad
|
17.
|
Turniej „Dla Niepodległej"
|
D. Przyborowski
P. Bieniak
|
listopad
|
18.
|
Udział Pocztu Sztandarowego w uroczystościach z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości
|
K. Bereda
|
Zgodnie z harmonogramem
|