Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Rok szkolny 2018/2019

Artykuły

,,Projekt fasolka"

2019-01-16
Przez miesiąc klasa druga pracowała metodą projektu, który nosił nazwę ,,Projekt fasolka". Członkowie poszczególnych grup sami rozdzielili pomiędzy siebie zadania. Należały do nich: podlewanie, fotografowanie, pisanie dziennika i dokumentowanie za pomocą rysunku. Zaczęło się oczywiście od posadzenia kilku ziaren fasoli.
Uczniowie odpowiedzialnie podeszli do zadania i mieli niemało satysfakcji podczas mierzenia prawie każdego dnia swojej rośliny i dokumentowania pracy. Efekty prezentowali z dumą i zadowoleniem.
Czytaj więcej o: ,,Projekt fasolka"

Cicha noc, święta noc

2018-12-22

Ostatni dzień w szkole przed świętami Bożego Narodzenia to najczęściej czas spotkań wigilijnych całej społeczności szkolnej. Nie inaczej było też u nas. Już od rana w szkole roznosił się zapach ryby, barszczu czy innych tradycyjnych potraw wigilijnych. Nakryty białym obrusem stół, a na nim opłatek, budził zainteresowanie najmłodszych.

Czytaj więcej o: Cicha noc, święta noc

Spotkanie podsumowujące projekt czytelniczy

2018-12-11
11 grudnia odbyło się spotkanie podsumowujące projekt Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom pt."Wychowanie przez czytanie ". Wzięły w nim udział uczennice klasy VII: Karina Kolińska, Andżelika Mirosz, Karolina Rek oraz Justyna Woźnica.
Zorganizowano je w Kinie Atlantic w Warszawie, a gośćmi honorowymi byli autorzy książki pt. "Gorzka czekolada", raper Mikser oraz aktorka Małgorzata Ostrowska -Królikowska. Pani Małgorzata czytała fragmenty opowiadań, a pisarze dyskutowali o opisywanych w nich wartościach. Najwięcej wrażeń dostarczyły występy utalentowanego rapera, który w błyskotliwy i spontaniczny sposób komponował swoje teksty na oczach młodzieży. Całość dopełniły autografy pani Katarzyny Ryrych, pani Katarzyny Terechowicz oraz pana Wojciecha Cesarza.
Spotkanie było bardzo udane, pełne spontanicznych zachowań i wartościowych przemyśleń.
Czytaj więcej o: Spotkanie podsumowujące projekt czytelniczy

Lekcja biologii w Muzeum Geologii.

2018-12-11
W poniedziałek uczniowie z klasy VIII zwiedzili Muzeum Geologii w Warszawie oraz uczestniczyli w warsztatach "Rozpoznawanie skamieniałości". Tematyka tego wyjazdu nawiązywała do omawianego obecnie na lekcjach biologii działu "Ewolucja życia". Warsztaty pozwoliły uczniom "cofnąć się w czasie", dotknąć organizmów z przeszłości, poznać rodzaje skamieniałości. Pani przewodnik oprowadzając nas po muzeum opowiadała o dziejach Ziemi, prezentowała eksponaty, wyjaśniała zjawiska zachodzące na naszej planecie na przestrzeni tysięcy lat.  Uczniowie poznali też odpowiedź na nurtujące wszystkich pytanie "Co było  pierwsze jajko, czy kura?"...
Czytaj więcej o: Lekcja biologii w Muzeum Geologii.

Wielki Finał Akcji „Szlachetna Paczka”

2018-12-09

W sobotę 8 grudnia odbył się Wielki Finał Akcji „Szlachetna Paczka”. Od kilkunastu dni w naszej szkole trwały przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Dnia - kiedy to my możemy zostać Świętym Mikołajem i sprawić, że na czyjejś twarzy zagości uśmiech, w sercu rozbłyśnie iskierka nadziei a w oku zakręci się łza wzruszenia.

Czytaj więcej o: Wielki Finał Akcji „Szlachetna Paczka”

Kontakt

Szkoła Podstawowa

im. M. Konopnickiej

w Brzózem

05-300 Mińsk Mazowiecki

ul. Szkolna 20

Tel: 25 758 29 60

spbrzoze@op.pl